Kapcsolat
Hírek
Akciós termékek
Legnépszerűbbek
A pálinka készítés a gyümölcsök begyűjtésével kezdődik.
Jó pálinka jó cefréből, jó cefre pedig jó gyümölcsből készíthető!
Néhány gondolat a cefrekészítésről:
Válasszunk egy tisztára mosott légmentesen záródó műanyag edényt, hordót. Ez azért fontos, hogy megakadályozzuk a cefre párolgását, másrészt megvédjük a cefrénket a külső organizmusoktól.
Ne feledjük, hogy élelmiszert készítünk, tehát tartsuk be a tisztasági szabályokat! Ne használjunk szennyezett és rothadt gyümölcsöt. A gyümölcsöt mossuk, meg, magházát, magját távolítsuk el és aprítsuk fel. Egyes gyümölcsöknél (alma, körte, birs) elengedhetetlen, hogy pektinbontót használjunk. Ez elősegíti a sejtfal bontását, mivel az élesztő a gyümölcs sejtfalán belüli cukrokhoz könnyebben hozzáfér, ezáltal növeli a kihozatalt, valamint az erjedés jobb lezajlása végett is javasolt. A cefrénk így hígfolyósabb lesz.
Az erjesztő tartályt max. 80 %-ig töltsük meg gyümölccsel és légmentesen zárjuk le. A másnap összeszedett gyümölcsöt már új edénybe gyűjtsük, hiszen amelyik edényben már megindult az erjedési folyamat az új gyümölccsel nem kezd el újra erjedni, tehát az utólag belekerült anyagból a cukor már nem alakul át alkohollá. Érdemes a hordót lezárni, hogy a cefre ne érintkezzen oxigénnel és ellátni kotyogóval, hogy a széndioxid szabadon távozhasson.
Az erjedéshez érdemes 20-25 C fokos hőmérsékletet biztosítani. Célszerű még fajélesztőt is használni, hogy az erjedés folyamata megfelelő irányba induljon el.
A cefrét ne kevergessük, mert akkor oxigént viszünk be. A helyes ha „csömöszöljük” vagyis a tetejére feljött gyümölcsdarabokat lenyomjuk időnként a lébe.
A cefre erjedési ideje kb. 10 nap.
A kész cefre kinézete:
Felül gyümölcsös „bunda” réteg, alul folyékony réteg, sűrű lekvár, vagy ivólé állagú.
Bármilyen kérdése van, szívesen állunk rendelkezésére!
http://www.trudykft.hu/trudykft/eshop/6-1-Palinkafozok/51-2-Osszes-Palinkafozo-Berendezes